2016 sosyal medyada bir çok yeniliği gördüğümüz bir yıl oldu. Peki 2017’de hangi yenilikler ve başlıklar karşımıza çıkacak? Cevabı yazımızda.

#facebook

facebook-2017-sosyal-medya

Video içerik trendi 2017’de büyüme göstermeye devam ediyor, içerik üreticilerin %83’ü şimdiden içerik stratejilerine video içerikleri eklemiş durumdalar.

Facebook’un 2017’deki öncelikli konularından biri de arttırılmış gerçeklik, yani Facebook snapchat benzeri filtreler ile 2017’de kullanıcı deneyimi yaratmak için yeni yöntemler ortaya çıkarabilir. Aynı zamanda Facebook Search özelliği 2017’de de Facebook’un öncelikli maddesi olacak gibi görünüyor.

#instagram

instagram-adana-sosyal-medya

2017’de Instagram işletmeleri önemsemeye devam edecek. Instagram, işletmelerin mecradan beklentilerini anlamak için yüzlerce işletme hesabını analiz ederek elde ettiği iç görüleri işletmeler için geliştirdiği panelde sunmayı planlıyor.
2017’de aynı zamanda Facebook’tan aşina olduğumuz canlı yayınları Instagram’da da sıkça görmemiz mümkün. Son olarak Instagram Stories’i geliştirmek için yeni adımlar atacak.

#twitter

twitter-adana-sosyal-medya

Twitter 2017’de Periscope’u daha aktif kullanabilir, trend video yayınlarına, canlı akışlara odaklanabilir. Bu çerçevede yayın sağlayıcılarla işbirlikler kurabileceği 2017 öngörülerinin başını çekiyor. Aynı zamanda 2014’de hayata geçirdiği Mute(Sustur) özelliğini daha çok geliştirerek bazı nefret veya küfür söylemlerini tanımlayan kullanıcıların bu içeriklerle karşılaşmamasını sağlayabilir.
Twitter 2017’de markalar için müşteri desteğini üst düzeye çıkan özellikleri bünyesine katarak, pazarlama kanallarına daha fazla dönüş sağlayarak gücünü pekiştirmeyi hedefliyor.

#snapchat

snapchat-adana-sosyal-sosyalmedya

Snap, 2016 yılında tüm kullanıcıları için geofilter’ları kullanıma sunarak küçük ya da büyük farketmeksizin her türlü işletmenin kendi seçtikleri bir yerde kendi filtresini yaratmasını ve bu sayede içeriklerini promote etmesini sağladı.
2017 için ise öngörüler Snap’in reklam verenlerine yönelik daha fazla seçenek sunacağı yönünde. Snap 2017’de aynı zamanda yeni ürünleri Spectacles’i ve dairesel videoları da geliştirecek gibi görünüyor.

#linkedin

linkedin-adana-sosyal-medya

Geçtiğimiz yıl Microsoft, LinkedIn’i 26.2 milyar dolarlık bir rakamla satın aldığını duyurmuştu. Buradan hareketle LinkedIn’in Microsoft’taki gelişimini ve teknoloji devinin profesyonel odaklı tek sosyal ağ olan Linkedin’de nasıl adımlar atacağı 2017’nin en çok merak edilen konularından biri olarak karşımıza çıkıyor.

#youtube

youtube

En iyi 100 reklam veren üzerinden yapılan istatistikler incelendiğinde son 1 yıl içerisinde reklamverenlerin YouTube video reklamları için yaptıkları harcamaların %50 oranında artış gösterdiği görülüyor.

Google 2016’da video oluşturucuların ve markaların birbirleriyle bulup çalışmasına yardımcı olan bir teknoloji platformu şirketi olan Famebit’i satın alarak 2017’de bu alanda çalışmalar yapacağını göstermiş oldu.

Üç Yirmiiki Grafik Tasarım olarak Adana’da, sosyal medyadaki yenilikleri de takip ederek, çalıştığımız markalar için sosyal medya stratejileri oluşturup,  sosyal medya hesaplarını yöneterek, hedef kitleniz ile etkileşime geçmenizi sağlıyoruz.

Birlikte çalışmak, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmak ya da sadece tanışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir